Napadač Borca primoran da se ne pojavi na okupljanju reprezentacije BiH: Tjeramo li svoje mlade talente

Podijeli članak:

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine za manje od deset dana trebala je započeti novu eru. Na klupi je selektor Sergej Barbarez, a mnogi su se radovali i novim imenima koja su se pojavila na spisku.

Međutim, nije sve tako bajno, a to je na svojoj koži osjetio i napadač banjalučkog Borca David Vuković.

Sporni trenutak

Dvadesetogodišnji fudbaler se poslije utakmice Kupa Bosne i Hercegovine između Banjalučana i Zrinjskog našao na meti mnogih, te je zbog pritiska i raznih komentara odlučio da se ne odazove pozivu.

– Donio sam odluku da se zbog pritiska javnosti i raznih komentara poslije utakmice sa Zrinjskim ne pojavim na okupljanju reprezentacije BiH i smatram da je tako najbolje za sve navijače – rekao je Vuković i dodao:

– Mislim da nakon novonastalih dešavanja ne mogu pomoći reprezentaciji jer nisam u mogućnosti da budem dovoljno skoncentrisan i da dam svoj maksimum na terenu, na treninzima, kao i na samim utakmicama.

Dvostruki aršini

Njegova odluka je i razumljiva. Koliko bi nas bilo spremno da se nosi s takvim pritiskom sa samo 20 godina i na početku profesionalne karijere?

Bosna i Hercegovina je u prošlosti izgubila mnogo talenata koji su odlučili igrati za neku selekciju iz regiona. Pa su se i oni pljuvali. Sada se pljuju i ovi koji hoće da igraju, iako im ime i prezime “ne odgovara“ našem nekom standardu.

Imamo li uopće pravo tjerati talente? Koliko se sjećam, u prošlosti su za reprezentaciju igrali neki s tetovažama ratnih zločinaca, a kompleksi se liječe na ovim što nisu ništa skrivili. Sad smo ovako reagirali, a kad nam neko opet odluči odbiti dres i poziv, nazvat ćemo ga izdajicom. Bravo mi…

Novi pozivi

Sergej Barbarez je nakon odbijenice Vukovića morao brže-bolje pronaći zamjene. Pozivi su tako stigli na adrese Madžida Šošića i Naila Omerovića, te Darija Šarića. Šošić je inače igrač Hajduka, koji je proteklu sezonu proveo na posudbi u slovenskom Radomlju, dok je Omerović standardno igrao za Osijek, a Šarić je član turskog Antalijaspora.

 

 

(avaz)

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

U naselju Javor kod Gračanice danas je napadnuta ekipa Profesionalne vatrogasne jedinice Gračanice, a...

Ovih dana zvanično se završava era poslovanja indijske porodice Mittal, koja je vodila glavnu...

Ovogodišnji, 24. Šopovi dani na Plivi, zatvoreni su promocijom dječje slikovnice Nikad nećeš hodati...

Franjevački samostan sv. Luke u Jajcu organizira koncert klasične glazbe, koji će se održati...

Kolege pjevači i muzičari, ali i ljudi širom regiona, opraštaju se i na različite...

Pravilnikom o načinu i uslovima ostvarivanja novčane podrške po modelu poticaja proizvodnji, propisano da...