Erling Haaland je definitivno već sada jedan od najvećih golgetera u ovom stoljeću, a klasu je dokazao i sinoć na San Siru, gdje je nosio Norvešku do pobjede nad Italijom od čak 4:1.
Postigao je Haaland nova dva gola za Norvežane i nastavio s čudesnom sezonom, a svoj nacionalni tim je odveo na prvo Svjetsko prvenstvo još od 1998. godine u Francuskoj.Haaland je kvalifikacioni ciklus završio sa 16 golova na svom kontu, što je, zanimljivo i broj golova koji je, primjera radi, ukupno postigla naša reprezentacija na sedam utakmica aktuelnih kvalifikacija. Taj podatak zvuči potpuno nestvarno.
Lewandowski je 16 golova postigao tokom kvalifikacija za Mundijal u Rusiji 2018. godine, kada je nemilosrdno rešetao mreže poljskih rivala.Inače, generalni rekorder kvalifikacija za Mundijale je Iranac Karim Bagheri sa 19 golova tokom borbe za plasman na SP 1998. godine u Francuskoj.
No, nije Haaland postao rekorder evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, pošto nije uspio nadmašiti Roberta Lewandowskog, već je “samo” izjednačio rekord Poljaka.
Haaland je sa sinoćnja dva gola za Norvešku stigao do impresivne brojke od 32 gola u aktuelnoj sezoni, koja je počela prije otprilike tri mjeseca.


