Zlata vrijedni bodovi: Torino nakon preokreta savladao Romu, Džeko ušao s klupe

Torino je večeras u meču 31. kola Serije A protiv Rome stigao do zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak. Slavio je sa 3:1 i to nakon sjajnog preokreta.

Povela je Roma već u 3. minuti golom Borje Mayorala, a s rezultatom 0:1 otišlo se i na odmor.

U nastavku Torino igra mnogo bolje i zasluženo stiže do trijumfa. Sanabria je u 57. minuti poravnao na 1:1, da bi Zaza petnaest minuta poslije pogodio za potpuni preokret 2:1.

Sudijska nadoknada donosi novi gol Torina. Dok je Roma jurila poravnanje, Rincon ju je kaznio i postavio konačnih 3:1.

Edin Džeko je priliku dobio s klupe u posljednjih petnaest minuta meča, a Amer Gojak je svih 90 minuta presjedio na klupi.

Torino je sada na pet bodova od zone ispadanja i ima 30 bodova, dok je Roma sedmoplasirana sa 54.