Zima se ne šali: Objavljeno kakvo vrijeme nas očekuje u narednim danima

Podijeli članak:

prefix_Zima se ne šali: Objavljeno kakvo vrijeme nas očekuje u narednim danima

Pretežno oblačno vrijeme očekuje se danas u Bosni i Hercegovini, najavio je Federalni hidrometeorološki zavod (FHMZ).

U Bosni će padati slab snijeg. Vjetar u Bosni većinom umjerene jačine sjevernog i sjeveroistočnog smjera. U Hercegovini i jugozapadu Bosne jaka bura. Jutarnja temperatura zraka većinom između -6 i -1, na jugu zemlje do 3, a najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između -3 i 2, na jugu zemlje do 8 stepeni.

U utorak u Bosni i na sjeveru Hercegovine pretežno oblačno vrijeme. U većem dijelu Hercegovine se očekuje razvedravanje. Vjetar u Bosni većinom slab istočnog i sjeveroistočnog smjera. U Hercegovini i jugozapadu Bosne prije podne bura će oslabiti. Jutarnja temperatura zraka većinom između -8 i -2, na jugu zemlje do 4, a najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između -3 i 2, na jugu zemlje do 8 stepeni.

 

U srijedu u Bosni i Hercegovini pretežno oblačno vrijeme. Vjetar slab sjevernog i sjeveroistočnog smjera. Jutarnja temperatura zraka većinom između -8 i -3, na jugu zemlje do 2, a najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između -2 i 3, na jugu zemlje do 8 stepeni.

U četvrtak u Bosni umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a u Hercegovini sunčano uz malu do umjerenu oblačnost. Po kotlinama i uz riječne tokove moguća je magal ili niska oblačnost.

Jutarnja temperatura zraka većinom između -8 i -3, na jugu zemlje do 2, a najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između -2 i 4, na jugu zemlje do 10 stepeni.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Bojkot tržnih centara, ugostiteljskih objekata i pumpi se nastavlja i danas. Da li je...

Legendarni nogometaš italijanskog Milana Ignazio Abate otpušten je sa klupe Ternane jer nije htio...

Nizozemska će morati da nadoknadi Rumuniji 5,8 miliona evra odštete ako se ne pronađu...

Iako se može činiti da su puna činija hrane i maženje sve što im...

Administratori i moderatori neformalne grupe građana koji organizuju bojkot u Bosni i Hercegovini obavijestili...

Nenad Neno Kaluđerović prepričavao je svojevremeno Slobodanu Kašćelanu da bi ubica Dalibora Đurića zaglavio...