Wolfsburg ubjedljiv protiv Freiburga, Ermedin Demirović igrao 60 minuta

Wolfsburg ubjedljiv protiv Freiburga u utakmici 19. kola njemačke Bundeslige (3:0), a bosanskohercegovački napadač Ermedin Demirović sat je proveo na terenu.

Nije bilo mnogo šansi na otvaranju utakmice, a u 21. minuti John Brooks doveo je Vukove u vodstvo. Do kraja prvog dijela utakmice Wolfsburg je došao do novog gola, a u 39. minuti pogodio je Wout Weghorst.

Freiburg je na početku drugog dijela imao dvije velike prilike preko Baptista Santamarije, koji je pogodio i prečku. Domaći su imali još neke prilike, ali je u 86. minuti Yannick Gerhardt golom riješio sve dileme.

Demirović je počeo utakmicu od prve minute, a u 60. minuti je izašao iz igre kada ga je zamijenio iskusni Nils Petersen.