U trijumfu Chelseaja Giroud se primakao rekordu Defoea, Werner postigao prvi premijerligaški gol

Chelsea je bez problema došao do pobjede protiv Newcastlea u utakmici 24. kola engleske Premier lige rezultatom 2:0.

Marcos Alonso je imao prvu veću šansu na utakmici u trećoj minuti, a nakon 15-ak minuta igre Tammy Abraham je zadobio povredu skočnog zgloba. Napadač Chelseaja pokušao je nastaviti, ali na kraju je morao izaći iz igre u 20. minuti kada ga je zamijenio Olivier Giroud.

Werner je imao dobru priliku u 26. minuti, a u 31. Giroud je doveo Plavce u prednost. Ovo je bio 21. premijerligaški gol za Franacuza nakon ulaska s klupe. U tom segmentu rekorder je Jermain Defoe, koji je 24 puta tresao mreže nakon ulaska s klupe.

Werner je imao novu priliku u 34. minuti, a u 39. dočekao je prvi premijerligaški pogodak. Nijemac je pogodio za 2:0, a ovo mu je bio prvi gol nakon tačno 1000 minuta u Premier ligi. U drugom dijelu Mateo Kovačić je prvi zaprijetio.

Prvu pravu šansu za Svrake imao je Joseph Willock u 75. minuti. Nakon toga bilo je nekih prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.