Već dugi niz godina Općina Jajce i Općinsko vijeće Jajce upoznati su s problemom nedostatka smještajnih kapaciteta u JPU Dječji vrtić Bare Jajce. Općina Jajce i Općinsko vijeće Jajce stavili su u prioritet rješavanje ovoga problema, te su u posljednje dvije godine uložili preko 600.000 KM za obnovu zgrade nekadašnjeg starog vrtića “Naša radost”.
To je bio povod i moje posjete JPU Dječji vrtić Bare Jajce i razgovora s direktoricom Brankicom Jakešević, koja me informirala o svemu što je do sada urađeno i što se planira uraditi.
Izgradnjom i stavljanjem u funkciju novog objekta kapaciteti su prošireni za boravak tridesetak djece, a u narednih nekoliko mjeseci plan je da se završe još dva objekta starog vrtića, koja bi mogla omogućiti boravak za još oko šezdesetero djece. Time bi se u potpunosti riješila lista čekanja za boravak u vrtiću.
Moram čestitati direktorici, upravi i djelatnicima JPU Dječji vrtić Bare Jajce na radu, urednosti te investicijama koje su ostvarili apliciranjem na manje projekte i sredstvima dobivenim s viših razina vlasti, čime su obnavljali dio po dio zgrade vrtića na Barama.
Moram reći da sam ugodno iznenađen svime što sam danas vidio u našem vrtiću. Trenutno se obnavljaju dva objekta za boravak djece, kao i pomoćni objekti za osoblje vrtića. Izvođač radova je Mukić Komerc d.o.o. Jajce i svakako im zahvaljujem. Ovo je ujedno bila i prilika da razgovaram s djelatnicima, a nekima od njih sam bio i instruktor vožnje.
Želim da se osobno, i u ime Općinskog vijeća Jajce, zahvalim direktorici, upravi i djelatnicima na predanom radu i brizi za djecu.
Posebne zahvale upućujem Agenciji SAD-a za međunarodni razvoj (USAID) u okviru projekta PRO-Budućnost, koji realizira CER – Catholic Relief Services, Vladi Kantona SBK, Ministarstvu prostornog uređenja Republike Hrvatske, Središnjem državnom uredu za Hrvate izvan RH, kao i firmama ALLO WHEELS Jajce, ThermoFLUX Jajce, Metaling d.o.o. Jajce, Nirbo d.o.o. Jajce, koje su donirale značajna sredstva za obnovu i sanaciju zgrade vrtića, kao i svima drugima koji su na bilo koji način pomogli u obnovi i izgradnji vrtića, napisao je presjedavajući OV Jajce Josip Topić na svojoj zvaničnoj FB stranici.
This slideshow requires JavaScript.