Susret večeras neće biti nastavljen: Određen novi termin utakmice PSG – Basaksehir

Predsjednik Fudbalskog kluba Basaksehir Goksel Gumusdag kazao je kako je Evropska fudbalska asocijacija (UEFA) s večerašnje prekinute utakmice Lige prvaka protiv PSG-a u Parizu suspendovala četvrtog sudiju Rumuna Sebastiana Coltescua koji je rasistički vrijeđao pomoćnog trenera gostiju Pierrea Weboa.

Utakmica šestog kola Lige prvaka PSG – Basaksehir prekinuta je u 21. minutu pri rezultatu 0:0 nakon što su igrači tima iz Istanbula napustili teren radi rasizma.

Turski mediji sada javljaju da je određen novi termin susreta, utakmica će biti nastavljena sutra od 13. minute na Parku prinčeva, s početkom u 18.55 sati. Naravno, bez Coltescua, kojeg će u ulozi četvrtog arbitra zamijeniti neki drugi sudija.

Poslije incidenta u koji je bio upleten četvrti sudija, meč je privremeno suspendovan. Poslije konsultacije sa oba tima odlučeno je da se meč odigra sa drugim četvrtim sudijom. UEFA će detaljno ispitati slučaj i oglasiti se o njemu“, navodi se u saopštenju UEFA.