Spektakl na Goodisonu: Mourinhov Tottenham primio pet golova, Everton slavi trijumf

Spektakularan meč smo gledali večeras na Goodison Parku, gdje je Everton u osmini finala FA Kupa sa 5:4 nakon produžetaka savladao Tottenham.

Zanimljiv je podatak da je to prvi put da Pijetlovi iz Londona prime četiri ili više golova pod vodstvom portugalskog stručnjaka Josea Mourinha.

Sve je počelo dobro za Tottenham, pošto je Sanchez u 3. minuti pogodio za njihovo vodstvo od 0:1, ali u finišu prvog dijela počinje pravi spektakl.

Karamele u rasponu od sedam minuta postižu čak tri gola preko Calvert Lewina, Richarlisona i Sigurdssona (od 36. do 43. minute), a Lamela u sudijskoj nadoknadi svojim golom za 3:2 vraća nadu Pijetlovima.

Oni u 57. minuti preko Sancheza, stopera koji postiže svoj drugi gol večeras, dolaze i do poravnanja i 3:3, ali u 68. minuti također svoj drugi gol postiže i Richarlison i vraća prednost Evertonu na 4:3.

Kada se činilo da će Ancelottijev tim slaviti u regularnom dijelu, ukazao se sjajni Harry Kane i dvije minute prije kraja poravnao na 4:4.

Tako je odveo meč u produžetak u kojem se bolje ipak snalazi Everton, te golom Bernarda Karamele slave 5:4 i prolaze dalje.

Ranije su u četvrtfinale prošli i Leicester i Sheffield United. Lisice su s 1:0 savladale Brighton, dok su Oštrice istim rezultatom bile bolje od Bristol Cityja.