Sloboda u Simin Hanu nadigrala Vršac: Ristić donio pobjedu Tuzlacima

Tuzlanska Sloboda je danas odigrala svoj novi pripremni meč na pripremama za nastavak aktuelne sezone.

Sloboda je na stadionu Bare u Simin Hanu ugostila ekipu Vršca iz Srbije, te slavila sa minimalnih 1:0.

Loše je počeo meč pošto se već na startu povrijedio fudbaler Sarajeva koji za crveno-crne igra na posudbi, Ševkija Resić. On je meč napustio ve nakon deset minuta, a zamijenio ga je Ristić.

Skoro pola sata se čekalo na prva uzbuđenja na ovom meču, a u 28. minuti Husejinovićev šut glavom lagano brani golman Vršca, da bi na drugoj strani sijevnula kontra nakon koje Golubović sjajno zaustavlja udarac gostiju, a u nastavku akcije trese se prečka gola Slobode.

Do kraja prvog dijela Sloboda je bila mnogo bolji rival, ali Husejinović nije iskoristio nekoliko dobrih prilika i na odmor se otišlo bez golova – 0:0.

Tuzlaci bolje otvaraju i nastavak, a do prednosti dolaze već u 50. minuti kada je mrežu Vršca pogodio Ristić.

Donio je nastavak još dosta prilika na obje strane, ali do kraja je ostalo 1:0 za Slobodu.

Pripremni meč, Simin Han:

Sloboda – Vršac 1:0 (Ristić 50′)

Sloboda je utakmicu počela u sastavu: Golubović, A. Beganović, Devedžić, Mujkić, Islamović, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Resić, Husejinović, Dž. Beganović.