Sjajni Lyon slavio na Parku Prinčeva, u posljednjim trenucima Neymar doživio tešku povredu

U velikom derbiju 14. kola francuske Lige 1 Paris Saint Germain je na svom terenu poražen od Lyona rezultatom 0:1.

Nismo navikli PSG gledati na trećem mjestu Lige 1 u posljednjih desetak godina, a takva je trenutno situacija, iako je prednost dvije ekipe iznad samo jedan bod.

Jedna od tih ekipa je upravo Lyon koji je večeras sa Parka Prinčeva odnio sva tri boda zahvaljujući golu Tine Kadewerea iz 35. minute. Niko tada nije mogao vjerovati da će to biti i konačan rezultat susreta, ali se to na kraju desilo.

Lyon je večeras odigrao fantastičan meč, kako u napadu tako i u odbrani. Ne može se reći da je PSG dominirao i da nije imao sreće večeras, jer su i Lavovi odigrali vrlo kvalitetno i može se reći zasluženo slavili.

Veliku šansu u posljednjim trenucima meča za PSG imao je Kylian Mbappe, ali je šutirao pored gola. U osmoj minuti nadoknade kod gostiju je isključen Thiago Mendes, ali to nije utjecalo na konačni rezultat.

Na kraju, važno je dodati da je, po svemu sudeći, novu tešku povredu doživio Neymar. Brazilski fudbaler je nakon udarca Mendesa završio u suzama i prve prognoze ne govore da je situacija dobra.