Sevilla ubjedljiva protiv Getafea: El Haddadi najbolji džoker s klupe, Gomez oduševio

Sevilla je došla do ubjedljive pobjede protiv Getafea u 22. kolu španske La Lige (3:0), a na ovom susretu pokazana su čak tri crvena kartona.

Lucas Ocampos je postigao pogodak u 35. minuti, ali je isti poništen zbog igranja rukom, nakon intervencije VAR-a. Poslije osam minuta igre u drugom poluvremenu ponovo je korišten VAR, nakon čega je Djene Dakonam iz Getafea dobio crveni karton.

Munir El Haddadi je ušao s klupe u 64. minuti, a samo tri minute poslije doveo je Sevillu u prednost. Ovo mu je bio treći pogodak nakon ulazaka sa klupe ove sezone, a nijedan drugi fudbaler u LaLigi nije postigao više pogodaka nakon što je ušao kao zamjena.

Pogodak je poništen i Youssefu En Nesyriju u 78. minuti zbog ofsajda, a Alejandro Gomez je u 87. minuti pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je En Nesyri u 89. minuti. Vrijedi istaći da je Gomez ušao u igru u 57. minuti i kompletirao 55 od 57 pasova, a nijedan drugi igrač ove sezone u prvenstvu Španije nije uspio kompletirati preko 50 pasova nakon ulaska s klupe.

U toku drugog poluvremena pokazana su još dva crvena kartona i to za aktere van terena. Dobili su ih treneri Lopetegui i Bordalas Jimenez.