Šesta pobjeda u nizu: Diego Carlos i De Jong pogađali za nova tri boda Seville

Sevilla je na gostovanju savladala Osasunu u utakmici 24. kola španske La Lige (0:2), a ovo im je bio šesti uzastopni trijumf u domaćem prvenstvu.

Stativa je spasila Sevillu u četvrtoj minuti kada je šutirao Oier. Uslijedila je kazna u 19. minuti kada je nakon kornera pogodio stoper Diego Carlos za 0:1.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih šansi, a nakon četiri minute igre u nastavku Munir El Haddadi je uposlio Luuka De Jonga koji je udvostručio prednost Andalužana.

Osasuna nije uspjela uputiti nijedan udarac u okvir gola Seville, koja je u drugom poluvremenu imala još jednu veću šansu kada je pokušao Alejandro Gomez u 82. minuti, ali rezultat se nije mijenjao.