Serie A: Juventus izgubio kući od Beneventa i dodatno se udaljio od odbrane titule, poraz Gojakovog Torina

Juventus je u 28. kolu Serie A doživio neočekivan poraz od Beneventa na svom terenu. Gosti su slavili s minimalnih 0:1.

Utakmicu je odlučio pogodak Gaicha 20 minuta prije kraja. Iskoristio je grešku Juventusove odbrane i udarcem desnom nogom poslao loptu u mrežu.

Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola. Juventus je imao 21 šut prema golu Beneventa, od čega osam u okvir, ali nije uspio matirati sjajnog Montipa.

Ovim porazom branitelj naslova je 11 kola prije kraja ostao na trećem mjestu s 10 bodova manje od Intera i bodom manje od Milana. Benevento je prvom pobjedom nakon 11 kola napravio veliki korak ka opstanku i sada je sedam bodova iznad zone ispadanja.

U ostalim susretima također je postignut po jedan gol.

Sampdoria je golom Candreve pobijedila Torino. Amer Gojak je igrao do 80. minute, kada ga je zamijenio veteran Federico Bonazzoli.

Lazio je u gostima pogotkom Marušića slavio protiv Udinesea, Senad Lulić je susret odgledao s klupe Rimljana.