U prostorijama Općinske organizacije SDA Jajce jučer je održana 9. sjednica Izvršnog odbora, na kojoj su, osim članova Izvršnog odbora, prisustvovali i vijećnici SDA kluba Općinskog vijeća Jajce te direktori javnih ustanova i javnih preduzeća.
Ova sjednica bila je prilika za analizu dosadašnjeg rada i donošenje važnih zaključaka koji će doprinijeti daljnjem razvoju naše općine.
Na sjednici su razmatrane brojne teme od značaja za građane Jajca, pri čemu je poseban akcenat stavljen na aktuelnu političku situaciju. Izvršni odbor je izrazio zadovoljstvo radom općinskog organa uprave, javnih preduzeća i javnih ustanova, gdje su primjetni trendovi napretka i pozitivne promjene koje doprinose boljim uslovima za život svih građana. Također, analiziran je rad izabranih i imenovanih kadrova, uključujući direktore javnih preduzeća i ustanova, zastupnike i parlamentarce. Zaključeno je da su naši kadrovi opravdali povjerenje građana i svojim angažmanom doprinose stabilnosti i razvoju lokalne zajednice.
Jedna od ključnih tema sjednice bila je priprema za 2. redovnu sjednicu Općinskog vijeća Jajce, koja će se održati u četvrtak, 27. marta. Posebna pažnja posvećena je prijedlogu budžeta Općine Jajce za 2025. godinu, koji je predložio ovlašteni predlagač – Općinski načelnik.
Pročitajte još
Nakon detaljne analize budžetskih stavki i planiranih investicija, Izvršni odbor i klub vijećnika SDA Jajce jednoglasno su dali podršku prijedlogu budžeta.
This slideshow requires JavaScript.
SDA Jajce prepoznaje značaj usvajanja budžeta kao temeljnog dokumenta za funkcionisanje općine i realizaciju razvojnih projekata. Vijećnici SDA kluba će na sjednici Općinskog vijeća podržati budžet, svjesni njegove važnosti za daljnji napredak naše općine i poboljšanje kvaliteta života svih njenih stanovnika.