Remi na Auguste-Delauneu: Depay “kralj asistencija” u Francuskoj, Kadewere pogodio za bod Lyona

Lyon je tek u finišu utakmice na stadionu Auguste-Delaune uspio doći do boda protiv Reimsa, a utakmica 29. kola francuske Ligue 1 završila je rezultatom 1:1.

Nakon što je golu Lyona zaprijetio Boulaye Dia u 21. minuti, desetak minuta poslije Mathieu Cafaro je doveo domaće u prednost od 1:0, a do kraja prvog dijela nije bilo nikakvih uzbuđenja.

Na početku drugog dijela Lucas Paqueta je imao šansu na jednoj strani, a Nathaniel Mbuku na drugoj. Veliku priliku propustio je Memphis Depay u 73. minuti.

Poslije još nekoliko šansi Lavova, Depay je uposlio Tinu Kadewerea u drugoj minuti sudijske nadoknade za 1:1. Holanđaninu je ovo bila 41 asistencija u Ligue 1 od kada je debitovao 2017. godine, a nijedan igrač u tom periodu nije upisao više asistencija.