Remi Evertona i Tottenhama na Goodison Parku, Kane došao do velikog dostignuća i povrijedio se

Everton i Tottenham su remizirali na Goodison Parku u 32. kolu engleske Premier lige, a rezultat je bio 2:2.

Spurse je u vodstvo doveo Harry Kane u 27. minuti. Tako je napadač Tottenhama postao prvi igrač u Premier ligi ove sezone koji je došao do 20. pogodaka. Čak peti put je u karijeri došao do ove brojke u jednoj sezoni, što je veliko dostignuće. To su ranije uspjeli samo Alan Shearer, Thierry Henry i Sergio Aguero.

Nakon pola sata igre Michael Oliver je dosudio penal za Karamele. Loptu je uzeo Gylfi Sigurdsson i pogodio sa bijele tačke za 1:1. U finišu prvog poluvremena Hugo Lloris je zaustavio udarac Jamesa Rodrigueza, a nakon toga neprecizan je bio Ben Godfrey.

Novim golom Sigurdsson je donio prednost Evertonu u 62. minuti. Radost domaćih nije dugo trajala, jer je Kane postigao novi gol za poravnanje od 2:2. Isti igrač imao je još jednu dobru šansu u nastavku, a Richarlison na drugoj strani, no rezultat se nije mijenjao.

U finišu utakmice Kane se povrijedio i zamijenio ga je Dele Alli.