RB Leipzig i dalje puše za vratom Bayernu: Sabitzer pogodio za gostujuću pobjedu nad Arminijom

RB Leipzig i dalje puše za vratom minhenskom Bayernu pošto je večeras na otvaranju 26. kola Bundeslige sa 0:1 na gostovanju savladao Arminiju.

Bio je to jako težak meč za RB Leipzig protiv ekipe koja se bori za opstanak, ali heroj pobjede bio je Marcel Sabitzer.

Austrijanac je gol odluke postigao u prvoj minuti drugog poluvremena na asistenciju Danija Olma i tako postavio konačnih 0:1.

Leipzig je tako ostao dosta blizu Bayerna. Trenutno je drugi s bodom zaostatka za Bavarcima koji imaju meč više, a Arminia je 15. sa 22 boda.