Češki MMA borac Jiri Prochazka u jednoj od najzanimljivijih borbi UFC 320 eventa nokautirao je Khalila Rountreeja Juniora i pokazao zašto spada u samu elitu borilačkih sportova.
Čeh, koji je bivši prvak UFC-ove poluteške kategorije, slavio je nokautom u teškoj rundi. Uspio je preokrenuti meč za kojeg se činilo da je izgubljen.
Amerikanac je u drugoj rundi bio mnogo bolji. Konstantno je nanosio udarce Prochazki i radio serije, a Čeh je u jednom trenutku i proklizao i zadobio udarac zbog kojeg je imao problema s balansom.
Preokret se dogodio između druge i treće runde. Baš kada se činilo da će Prochazka posrnuti i da Rountree pravi finalnu seriju u finišu druge runde, kada je Čeh pogodio nekoliko direkta i doktori su morali sanirati posjekotinu kod desnog oka Rountreeja.


