Povećale se dnevnice za službena putovanja, više nisu 25 KM

Podijeli članak:

Vijeće ministara BiH donio je odluku o povećanju dnevnica za službena putovanja u zemlji sa 25 na 40 KM.

Iz Vijeća ministara BiH je saopšteno da je ta odluka donesena u cilju poboljšanja materijalnog položaja zaposlenih te da je to bio zahtjev reprezentativnih sindikada zaposlenih u institucijama BiH.

Plata i regres ostaju isti

Istovremeno na prijedlog Ministarstva finansija i trezora usvojene su i pojedinačne odluke o visini za obračun plate i o visini regresa za godišnji odmor zaposlenim u institucijama BiH, i to neće biti povećano u odnosu na 2023. godinu.

Visina osnovice za obračun plate i u 2024. godini ostaje 600 KM, kao i regresa za godišnji odmor u institucijama BiH u iznosu od 450 KM.

 

(Fokus.ba)

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Zdravlje mozga je jedna od najvažnijih tema današnjice, a stručnjaci sve češće naglašavaju koliku...

U mjestu Trnovi kod Velike Kladuše Jasmin Ponjević vožnjom pri velikoj brzini i prelaskom...

U prvoj polovini ove godine iz dijaspore u BiH je stiglo više od 2,7...

Milanski tužioci otvorili su istragu protiv Italijana koji su navodno davali ogromne sume novca...

U Policijskoj upravi Mrkonjić Grad rijetko koja priča izaziva toliko poštovanja i divljenja kao...

Ahmed Fazlić, 25-godišnji muzički talenat iz Zenice, objavio je svoj prvi singl “Sipajte još...