Portugal u derbiju bolji od Engleske, Francuzi sa bijele tačke zadržali šanse da izbore završnicu

Mlade reprezentacije Portugala i Francuske slavile su u večerašnjim duelima Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Portugal je u velikom derbiju nadigrao mlade zvijezde Engleske, koje igraju većinom u Premier ligi, rezultatom 2:0.

U prvom dijelu nije bilo golova, a onda su u nastavku Dany Mota i Barcelonin Trincao pogađali za važnu pobjedu Portugala koji je jedini maksimalan i nadomak je plasmana u završnicu.

Uspješna večeras bila je i Francuska. Jedan od favorita turnira izgubio je prvi meč od Danske, ali je večeras rezultatom 2:0 bio bolji od Rusije.

Oba gola Francuzi su postigli u prvom poluvremenu i oba sa bijele tačke. Prvo je Odsone Edouard pogodio u 15., a onda i Jonathan Ikone u 24. minuti susreta.