Penal drama odlučila: Veteran Garcia pogodio duboko u nadoknadi, Athletic u polufinalu Kupa

Fudbaleri Athletic Bilbaa izborili su polufinale Kupa kralja nakon velike drame i pobjede nakon penala protiv Betisa na gostovanju.

Regularni dio meča završen je rezultatom 1:1, a nakon penala bolje su se snašli Baskijci i rezultatom 4:1 prošli su dalje.

U prvom dijelu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali jeste žestoke igre i žutih kartona. Tako je osam igrača završilo u bilježnici sudije Hernandeza.

Ipak, dramu smo dobili u posljednjih pet minuta. Betis je stigao u vodstvo preko Juanmija i činilo se da ide u polufinale, ali je veteran Raul Garcia pogodio u četvrtoj minuti nadoknade.

To je bilo dovoljno za produžetke, u kojima nismo vidjeli golove, pa se pristupilo penalima. Tu se mnogo bolje snalaze gosti, domaći su postigli samo jedan gol i ostali bez plasmana u polufinale Kupa kralja.