Paulo Fonseca: Edin Džeko je bio spreman, ali moj izbor je bio da ne igra od prve minute

Roma je poražena u Torinu protiv Juventusa u derbiju 21. kola italijanske Serije A (2:0), a u ovoj utakmici priliku za igru s klupe dobio je Edin Džeko.

Džeko je bio u centru pažnje u posljednje vrijeme zbog odnosa sa trenerom Paulom Fonsecom, a na kraju nesuglasice su riješene i trener Vučice vratio je iskusnog bh. napadača u tim.

Kada je Fonseca upitan nakon utakmice kako je igrao Džeko, on je odgovorio: “Svi su igrači igrali dobro”.

Novinare je zanimalo zbog čega nije igrao sa dva napadača u drugom poluvremenu. Podsjetimo, Džeko je zamijenio Mayorala u 63. minuti.

“Ekipa još nije spremna za takvu igru, osim nekoliko minuta. Ovaj put ih nismo trebali staviti da igraju zajedno”, istakao je Fonseca.

Ukoliko bi imao priliku ponoviti utakmicu, trener Rome kaže da bi ponovo stavio Dijamanta na klupu.

“Džeko je bio spreman, ali moj izbor je bio da ne igra od prve minute. Mayoral igra dobro, danas je radio za ekipu”, rekao je trener rimskog kluba.