Palmeiras razočarao, iskusni Gignac pogodio za historiju i plasman Tigresa u finale SP

Palmeiras je razočarao u polufinalu Svjetskog klupskog prvenstva, nakon što je prethodno došao do nove titule Copa Libertadoresa, a Tigres je pobjedom od 1:0 ispisao historiju tako što je postao prva meksička ekipa u finalu.

Andre-Pierre Gignac je imao nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, dok se od Palmeirasa nije skoro ništa vidjelo. Jedinu šansu vrijednu pomena imao je Roni u 19. minuti. Mreže su ostale mirovati u prvom dijelu.

U 53. minuti dosuđen je penal za Tigres, a realizovao ga je iskusni Gignac za 1:0. Nedugo nakon toga zatresla se mreža meksičke ekipe, no gol je poništen zbog ofsajda. Luiz Adriano je prijetio u 78. minuti i Roni u nadoknadi, ali rezultat se nije mijenjao.

Tigres će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Bayern Munchena i Al Ahlyja, koji svoj meč igraju sutra.