„Naše pravo da znamo sve“ – to je parola pod kojom je u petak uveče veliki broj beogradskih studenata i građana koji ih podržavaju održao protest ispred zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici.
Nezadovoljni načinom na koji RTS kao javni medijski servis izveštava o studentskim protestima širom Srbije i svemu što se događa nakon pada nadstrešnice u Novom Sadu, kada je poginulo 15 ljudi, studenti su se večeras okupili ispred zgrade RTS-a gde su pročitali svoja četiri davno izneta zahteva, izneli najveće propuste javnog servisa, a pročitali su i pismo podrške studentima koje im je uputio deo sindikata RTS-a.

Nakon okupljanja ispred zgrade RTS-a oko 18,30 časova studenti su bukom i zviždanjem u pištaljke i vuvuzele izrazili svoj stav o tome kako radi javni servis, a u 19 sati su održali 15 minuta tišine za stradale u Novom Sadu. Tom prilikom držali su upaljene mobilne telefone i time pokazali koliko ih se okupilo ispred RTS-a.
Na večerašnjem protestu bilo je više studenata nego kada su se okupili 12. decembra prošle godine – Takovska ulica je bila zakrčena u potpunosti, a mnogi učesnici protesta nisu mogli da priđu bliže od zgrade Skupštine Srbije u Bulevaru oslobođenja.
Pročitajte još

Studenti su pred zgradu RTS-a doneli i dve vreće lažnog novca, kao aluziju na izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji ih je optužio da su plaćeni spolja i iznutra kako bi rušili aktuelni režim. U skladu sa tim, na jednoj vreći lažnog novca je pisalo da je to pare koje su dobili iznutra, to jest iz Srbije, a u drugoj je bio novac koji su dobili spolja.

Direktoru RTS-a Draganu Bujoševiću studenti su doneli sendvič, kao poklon za njegov 71. rođendan. Takođe, među mnogim drugim isticala se i parola „Nije srpski ćutati“, kojom su studenti aludirali na kolumne koje je Bujošević svojevremno pisao pod tim naslovom.
Pre skupa studenti su se okupljali na nekoliko lokacija u Beogradu, a tokom šetnje do zgrade RTS-a nosili su brojne transparente: „Generalni štrajk“, „Trepni dvaput ako si otet“, „Drugi dnevnik iste laži“, „Režimska Televizija Srama“, „Ne držite mi baku u mraku“, „Jedini mrak koji me plaši je režimski mrak“ i mnogi drugi.