Novinar opisao Haalandov gol kao lagan, a onda je dobio odgovor norveškog stroja

Erling Haaland postigao je oba gola Borussije Dortmund u revanš utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Seville (2:2) i tako svojoj ekipi donio plasman u četvrtinu finala.

Norvežanin je postao i rekorder, a postiao je prvi fudbaler koji je postigao najmanje dva gola u četiri utakmice Lige prvaka zaredom, te je najmlađi fudbaler koji je došao do 20 golova u ovom takmičenju.

Nakon utakmice jedan od novinara opisao je njegov prvi gol kao lagani, kazavši da je loptu trebalo samo pospremiti u mrežu iz blizine, a norveški stroj mu je odgovorio.

“Možda je to za vas lagai gol. Ja tokom utakmice moram paziti na toliko detalja, kroz moju glavu prolazi toliko toga i uz sve to moram biti na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bih poslao loptu u mrežu kroz noge protivničkog golmana. Uspio sam napraviti sve to, tako da je za mene ovaj gol fantastičan”, rekao je Haaland.