Newcastle šokirao Leicester u gostima i pružio veliku priliku West Ham Unitedu

Newcastle United je šokirao Leicester na gostovanju u utakmici 35. kola engleske Premier lige, a Svrake su dobile utakmicu rezultatom 2:4.

Allan Saint-Maximin je imao prvu veliku šansu na utakmici u 17. minuti, a pet minuta poslije Joe Willock je iskoristio grešku domaćih i doveo Newcastle u prednost od 0:1. Nedugo nakon toga na drugoj strani je zaprijetio Wesley Fofana.

Svake su udvostručile vodstvo u 34. minuti, a strijelac gola bio je Paul Dummett. Lisice su imale prilike preko Kelechija Ihenacha i Jamiea Vardyja, ali nije uspjela postići pogodak u prvom dijelu utakmice.

Newcastle je nastavio gdje je stao, a Wilson je u 65. minuti povisio na 0:3. Isti igrač postigao je svoj drugi gol za 0:4 u 74. minuti. Do kraja Leicester je uspio smanjiti na 2:4, a pogađali su Marc Albrighton u 80. i Ihenacho u 87. minuti.

Ukazala se tako šansa za West Ham da pobjedom protiv Evertona dođe na samo dva boda od Leicestera i bori se za Ligu prvaka do kraja.