Jajce Online
SPORT

Neočekivan rezultat i smjena na vrhu tabele: Memić i društvo u Sloveniji obradovali Zrinjski

Ekipa Brava je danas u meču 34. kola Prve lige Slovenije potpuno neočekivano savladala Maribor.

Slavio je Bravo protiv tima koji je do danas bio lider šampionata Slovenije, a rezultat je bio 3:1.

Užasno je Maribor ušao u meč i Bravo je to iskoristio, te je preko Krima i Kramariča već za 13 minuta stigao do velikih 2:0.

U igru je Maribor vratio Ivanović u nadoknadi prvog dijela, ali je u nastavku Trontelj iz penala samo ovjerio pobjedu Brava, za koji je na ovom meču nastupio i mladi bh. reprezentativac Amar Memić. On je u igru ušao u 77. minuti.

Memić i društvo ovom pobjedom su obradovali Zrinjski, pošto je vrh tabele u Sloveniji zbog njih preuzeo Koper, koji ima dva boda više od Maribora.

Podsjetimo, Zrinjskom odgovara da Koper osvoji šampionat u Sloveniji pošto ima slabiji koeficijent od njega i porasle bi šanse da bh. prvak bude nositelj u prvom pretkolu Lige prvaka.

S Koperom kao prvakom Slovenije, Zrinjski je prvi ispod crte koja dijeli nosioce i nenosioce, te čeka još i rasplet u luksemburškom prvenstvu.

Također, treba dodati da je moguće da se Zrinjski nađe iznad crte jer bi neki klubovi, nakon izbacivanja ruskih iz evropskih takmičenja, mogli da budu “oslobođeni” prvog pretkola…