Nastupila četiri bh. nogometaša: Besiktas nakon penala eliminisao Konyaspor iz Kupa Turske

Besiktas je večeras ostvario plasman u polufinale Kupa Turske nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Konyaspora.

Nakon 90 minuta i produžetaka rezultat je glasio 1:1. Ozyakup je doveo goste iz Istanbula u vodstvo već u 13. minuti, da bi samo pet minuta kasnije izjednačio Bardakci.

Kako je isti rezultat ostao i nakon produžetaka, pristupilo se penalima. Uspješniji je bio Besiktas (2:3), jedanaesterce kod Konyaspora nisu realizirali Kravets, Skubic i Bardakci.

U ovoj utakmici nastupila su čak četiri bh. fudbalera. Amir Hadžiahmetović je zamijenjen na poluvremenu (zamijenio ga Diomande), Deni Milošević u 78. minuti (zamijenio ga Guctekin), dok je Amar Rahmanović ušao u 79. umjesto Muse Cagirana.

Kod Besiktasa je meč počeo Ajdin Hasić, kojeg je u 65. minuti zamijenio Vincent Aboubakar.

Utakmicu je s tribina pratio selektor BiH Ivaylo Petev, koji je stigao u Tursku upravo kako bi razgovarao s reprezentativcima.