Najbesmisleniji meč godine završen nakon 54 minute: Belenenses lažirao povrede igrača

Utakmica 12. kola portugalske lige nije imala nikakvog smisla, a na kraju je prekinuta nakon 54 minute igre.

Belenenses je Benficu večeras ugostio sa samo devet igrača u kadru za meč, a od njih devet dvojica su bili golmani. Naravno, razlog za to je korona virus, kojim je pred utakmicu bilo zaraženo 17 igrača domaćina.

Oni su se u posljednji tren i pojavili na terenu i zaigrali ovu utakmicu bez ikakvog smisla, a Benfica je u trenutku prekida vodila s ogromnih 0:7.

Benfica je za poluvrijeme do vrha napunila mrežu Belenensesa i vodila je sa 0:7, a domaćin je na drugo poluvrijeme izašao sa sedam igrača, što je minimum za igranje utakmice.

Nakon nekoliko minuta jedan igrač se požalio na povredu, tvrdio je da ne može nastaviti meč, pa je sudija svirao kraj jer je Belenenses ostao sa šestoricom na terenu…

Veći dio sportske javnosti u Portugalu smatra da su iz Belenensesa lažirali povrede tri igrača kako bi se ovaj meč prekinuo, a u tome su i uspjeli pa je sudija svirao kraj u 55. minuti.