Muzaferija: Ovaj rezultat je dobra uvertira za SP

Podijeli članak:

prefix_Muzaferija: Ovaj rezultat je dobra uvertira za SP
U njemačkom Garmisch-Partenkirchenu danas je održana peta utrka Super-G discipline Audi FIS Svjetskog kupa u kojoj je najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat sezone.

Sa startnim brojem 29. Muzaferija je stazu Kandahar, dužine skoro dva kilometra, prešla za 1:17.20 stotinki i kroz cilj prošla osamnaesta. Utrku je, jednako kao i Nadine Fest, završila na 22. poziciji s devet kup bodova.

Dvadesetpetogodišnja Visočanka i godinu starija Austrijanka zaostale su s dvije sekunde i 29 stotinki za pobjednicom današnje Super-G utrke Larom Gut-Behrami (33).

Treću utrku zaredom, koju je završila u top 30 discipline, Muzaferija posmatra kao rezultat upornosti i pozitivnog stava, ali i kao dobru uvertiru za Svjetsko prvenstvo koje će u Saalbachu biti održano od 4. do 16. februara.

“Dvadeset drugo mjesto je najbolji rezultat u ovoj sezoni za mene, ali naravno puno više očekujemo i znamo da će rezultat doći. Mi smo ostali uporni i nakon malo lošijeg perioda, da tako kažem, ostali smo pozitivni i nastavili boriti se dalje. Tako je i taj rezultat danas došao. Naravno da sam sretna i ovo je samo dobar početak za period koji nam dolazi, a to jeste za Svjetsko prvenstvo u Saalbachu, gdje ću voziti utrke 6. i 8 februara u spustu i Super-G disciplini. Navijajte za mene”, poručila je jedina bh. takmičarka koju ćemo pod zastavom Bosne i Hercegovine pratiti u Austriji.

Na pauzu FIS Svjetskog kupa Muzaferija odlazi sa 16 bodova i kao 33. skijašica u poretku Super-G discipline.

U današnjoj utrci u Garmischu, koja je kratko prolongirana zbog kiše i snijega, uz Gut-Behrami slavile su drugoplasirana Lie Kajsa Vickhoff i Federica Brignone koja je zauzela treće mjesto. Deset takmičarki nije uspjelo završiti utrku.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Tržište kapitala u Republici Srpskoj postoji decenijama, ali kada je u pitanju razvoj daleko...

Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske izdalo je ekološku dozvolu preduzeću...

Hurme ili datule smatraju se supernamirnicom, izuzetno su zdrave i slatke, zbog čega mogu...

Inela Selimović, koju je zajedno s njihovim 13-godišnjim sinom ubio monstrum Emir Selimović, dva...

Banjalučka policija u akciji “Oktopod” uhapsila je dvojac iz tog grada B.M. i S.B....

​Za većinu ljudi, odlazak u penziju znači mirniji život, možda hobi u bašti ili...