Mourinho tek treći put ostao bez pobjede u 90. minuti: Firmino donio trijumf Redsima protiv Tottenhama

Od 21 sat odigrane su još tri utakmice 13. kola engleske Premier lige.

U derbiju 13. kola engleske Premier lige Liverpool je pobijedio Tottenham. Mohamed Salah je u 26. minuti uz pomoć jednog odbrambenog igrača gostiju uspio pogoditi za 1:0. U 33. minuti Heung-Min Son je izjednačio iz jedinog udarca koji su uputili Sparsi u prvom dijelu utakmice.

Bilo je šansi na obje strane u drugom poluvremenu, a u 90. minuti Roberto Firmino je pogodio za trijumf Liverpoola. Ovo je bio tek treći put da Jose Mourinho ostane bez pobjede u 90. minuti utakmice u svojoj karijeri što se tiče premijerligaških utakmica.

Ranije je to uradio Mark Viduka za Middlesbrough u augustu 2006. godine i Oussama Assaidi u decembru 2013. godine za Stoke City.

Fulham i Brighton su odigrali utakmicu bez pogodaka. Ovo je bila prva domaća ligaška utakmica Kolibnjaka bez pogotka još od augusta 2011. godine i susreta sa Aston Villom. Tako je londonski klub okončao niz od 196. uzastopnih domaćih mečeva u kojima je na utakmici postignut najmanje jedan pogodak.

West Ham i Crystal Palace su remizirali (1:1). Benteke je pogodio za goste, a Haller za domaće.