Mourinha će kockanje skupo koštati: Prva zvijezda tima propušta veliki nedjeljni derbi?

Tottenham je slavio u prvom meču osmine finala Evropske lige protiv Dinamo Zagreba rezultatom 2:0.

Oba gola za Pijetlove postigao je sjajni Harry Kane, ali ova pobjeda se na kraju može ispostaviti i Pirovom, pošto je samo par minuta pred kraj meča Kane morao napustiti teren zbog povrede.

Njega je u 84. minutu zamenio Vinicius, a tako bi Mourinha ovo kockanje s igranjem Kanea moglo skupo koštati. Čak su engleski mediji samouvjereno jučer najavljivali kako će Mou odmoriti Kanea i Sona, što bi bilo sasvim razumljivo i logično, ali ih je Portugalac obojicu na teren poslao od prve minute.

Murinjo je potvrdio da je povreda koljena u pitanju, ali se nada najboljem.

“Ne vjerujem da je nešto veliko. Meč u nedejlju svi žele da igraju i sitnice ga neće spriječiti da igra. Nemam osećaj brige. Vjerujem da će biti OK”, izjavio je Portugalac.

Inače, Kane je tako upitan za veliki derbi Sjevernog Londona, gdje će Arsenal ugostiti Tottenham. Utakmica se igra u nedjelju.