Mogao donijeti bod svom klubu: Haris Hajradinović promašio penal protiv Genclerbirligija

Kasimpasa je poražena na gostovanju kod Genclerbirligija (2:1) u utakmici 31. kola turske Superlige, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Hajradinović propustio je priliku svom klubu donijeti bod na ovom susretu.

U prvom poluvremenu Kasimpasa je imala apsolutnu kontrolu nad igrom i bila je opasnija, dok domaći nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola. I u drugom dijelu Genclerbirligi je imao jako malo loptu u svom posjedu, ali iskoristili su šanse.

Sefa Yilmaz je u 60. minuti postigao pogodak za prednost domaćih. Yusuf Erdogan je izjednačio na 1:1 u 66. minuti, ali je Yilmaz svojim drugim pogotkom vratio vodstvo Genclerbirligiju u 76. minuti.

Priliku za novo poravnanje imala je Kasimpasa u 84. minuti kada je dosuđen penal. Ipak, udarac sa bijele tačke nije iskoristio Hajradinović, koji je svih 90 minuta proveo na terenu.

Kasimpasa je tako ostala na 31 bodu, samo dva manje od Basaksehira, koji je prvi “ispod crte” i sa utakmicom manje.