Modrićev prvi gol glavom nedovoljan Realu, Kraljevski klub koštao novi skrivljeni penal

Real Madrid nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Elchea, a utakmica 16. kola španske LaLige završena je neriješeno (1:1).

Poslije nekoliko prilika na početku utakmice, Luka Modrić je doveo Real u prednost. Pogodio je u 20. minuti. Ovo je bio prvi pogodak glavom hrvatskog fudbalera za Kraljevski klub u dosadašnje 364 utakmice u svim takmičenjima.

Do kraja prvog dijela nije bilo velikih uzbuđenja, osim kada je u 36. minuti VAR poništio penal za Real Madrid. Nakon sedam minuta igre u drugom dijelu Kraljevski klub je skrivio penal, a Fidel ga je realizovao za 1:1.

Ovo je bio čak šesti penal koji je napravio Real Madrid u posljednjih devet prvenstvenih utakmica. Toliko su ih ranije napravili na 65 utakmica. Gosti su pokušavali do kraja doći do gola. I Elche je imao neke šanse, no rezultat se nije mijenjao.