Messi obilježio pobjedu Barcelone nad Getafeom, Pjanić odgledao meč s klupe

Barcelona je ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Getafeom u susretu 31. kola La Lige i ostala u trci za naslovom prvaka.

Susret je obilježio Lionel Messi. On je već u četvrtom minutu odapeo pravu bombu, šut Argentinca završava na samom okviru gola.

Ipak, gol je Messi postigao samo četiri minuta kasnije – Barsa vodi od osme minute.

Barcina prednost pada u vodu u 12. minutu, nesretni Lenglet nije uspio da reaguje na vrijeme – autogol Francuza za 1:1.

I Katalonce je pogledala sreća, u 28. minutu bizarna situacija i komičan autogol Sofiana Chakle za 2:1 i još jedno vodstvo Barselone. Igralo se Messiju fudbala, kapiten Barce asistira samom sebi u 33. minutu. Lopta se od prečku odbija pravo u noge Argentinca za 3:1.

U drugom poluvremenu dosta slabiji tempo, Barcelona umara Getafe, ali nije računa na još jednu grešku svojih defanzivaca. Ovog puta Araujo naivno gazi Unala, VAR pregled i to je penal za Madriđane – Turčin vara Ter Stegena i to je 3:2 u 69. minutu.

Araujo se uspio iskupiti za grešku, defanzivac koristi odličan centaršut Messija iz kornera u 87. minutu za 4:2. Barca upisuje tri važna boda u nastavku trke za titulom.

Griezmann upisuje gol za konačnih 5:2 iz penala, horor večer za Chaklu, koji je skrivio jedanaesterac.

Miralem Pjanić nije ulazio u igru, meč je odgledao s Barcine klupe.

Ranije danas odigrane su još tri utakmice La Lige, u svim su slavili domaćini: Atletico – Huseca 2:0, Granada – Eibar 4:1, Real Sociedad – Celta Vigo 2:1.