Mbappe novim imidžom privukao pažnju u pobjedi PSG-a, Monaco doživio blamažu na svom terenu

Utakmicama od 21 sat kompletirano je 15. kolo francuske Ligue 1.

PSG je na svom terenu došao do pobjede protiv Lorienta sa 2:0. Mbappe je pogodio iz penala u 51. minuti, a na ovom susretu mladi Francuz privukao je pažnju novim imidžom. Ofarbao se u plavo. Kean je u 61. minuti postavio konačan rezultat.

Monaco je na svom terenu poražen od Lensa sa 0:3. Pogotke za goste postigli su Sylla, Banza i Kakuta u prvom poluvremenu. Od 23. minute Kneževi su igrali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Disasi. Ovo je bila blamaža za Monaco, s obzirom da tri gola na svom terenu nisu primili još od marta 2008. godine i meča sa Lyonom.

Lyon nije iskoristio igrača više kako bi došao do trijumfa protiv Bresta i time se izjednačio bodovno na vrhu tabele sa Lilleom. Lavovi su remizirali na svom terenu (2:2). Lopes je u prvom dijelu postigao auto gol, da bi u nastavku Depay iz penala i Cornet preokrenuli. Ipak, Brest je i sa igračem manje uspio doći do boda preko Faivre iz penala u posljednjim trenucima susreta.