Marca analizirala nastup Pjanića i otkrila razlog zbog čega ga je Koeman izveo na poluvremenu

Fudbaleri Barcelone rezultatom 3:0 slavili su protiv Elchea u zaostalom meču prvog kola Primera lige, a duel će željeti što prije da zaboravi Miralem Pjanić.

Bosanskohercegovački veznjak igrao je od starta utakmice u dresu katalonskog kluba, ali je već na poluvremenu zamijenjen. To je bio potez koji je mnoge začudio, a ugledna Marca otkriva i razloge zbog kojih se Ronald Koeman odlučio na promjenu. Umjesto Pjanića, u igru je ušao Ousmane Dembele.

Marca u osvrtu na današnju utakmicu poručuje kako je izmjena isključivo dio promjene formacije, odnosno stvaranja većeg pritiska na odbranu Elchea.

“Jedini učinak u napadu ostvario je kada je nakon pristojnog prodora uposlio Lionela Messija pred odlazak na odmor. Zamijenjen je na poluvremenu jer je Koeman želio promijeniti formaciju kako bi stvorio veći pritisak na odbranu Elchea”, navodi Marca u svom izvještaju današnje utakmice.