Majstorski pogodak Riada Bajića nedovoljan Ascoliju na gostovanju kod Pise, igrao i Šarić

Ascoli je poražen na gostovanju kod Pise u utakmici sedmog kola italijanske Serije B (2:1), a pogodak za goste postigao je bosanskohercegovački napadač Riad Bajić.

Pisa je bila nešto opasnija u prvom poluvremenu, ali na odmor se otišlo bez pogodaka, da bi u 51. minuti Bajić sa ruba šesnaesterca majstorski pogodio za vodstvo Ascolija.

Ipak, gostima to nije bilo dovoljno. Domaći su u nastavku došli do preokreta. Prvo je pogodio Luca Vido u 79. minuti, a zatim Samuele Birindelli u 82. za 2:1, što je bio konačan rezultat.

Bajić je odigrao svih 90 minuta za Ascoli, kao i bivši juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Dario Šarić.

Pogodak bh. napadača možete pogledati OVDJE.