Ludnica na Franchiju: Genoa u posljednjoj minuti povela protiv Fiorentine, ali nije upisala trijumf

Nastavlja se velika kriza Fiorentine koja ni večeras nije upisala trijumf. Na Artemio Franchiju gostovala je Genoa, a završeno je rezultatom 1:1.

Cesare Prandelli je pred otkazom, a vrlo vjerovatno bi mogao ostati bez posla već nakon večerašnjeg duela.

Fiorentina je napadala Genou tokom cijelog meča, ali otpor nije uspjela slomiti. Činilo se da će domaći povesti u 70. minuti, ali je Giacomu Bonaventuri poništen gol nakon VAR signalizacije i faula u napadu.

Kada se činilo da nećemo vidjeti golove, dobili smo ludnicu. U posljednjoj minuti regularnog dijela Marko Pjaca je Đenoveze doveo u vodstvo, ali ni to nije bio konačan rezultat. U osmoj minuti nadoknade Nikola Milenković je pogodio za izjednačenje i bod za Violu.