Lille slavi Guirassyja i Rennes: PSG ostao bez dva važna boda, titula sve dalje

U 36. kolu francuske Lige 1 Paris Saint Germain je propustio osvojiti bodove na gostovanju Rennesu pošto je meč završen rezultatom 1:1.

PSG, koji prati Lillea na vrhu tabele nije imao prava na ‘kiks’, ali se nešto takvo dogodilo upravo večeras.

Gosti iz Pariza su poveli u petoj minuti nadoknade prvog dijela, tako da se činilo da će gol Neymara donijeti put ka trijumfu. No, to se nije desilo.

U 71. minuti Sehrou Guirassy postiže glavom gol za 1:1, a tom pogotku su se upravo najviše obradovali u Lilleu.

Do kraja utakmice gosti su ostali i sa igračem manje jer je Presnel Kimpembe zaradio direktan crveni karton u 88. minuti i tako ostavio svoju ekipu u teškoj poziciji.

Lille sada ima tri boda više od PSG-a na čelu tabele, dva kola prije kraja, što je velika šansa za osvajanje titule.