Liga prvaka: Crvena zvezda u Beogradu remizirala s Moldavcima, PSV ubjedljiv

Odigrane su prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka, uz nekoliko zanimljivih rezultata.

Crvena zvezda je razočarala svoje navijače u Beogradu, s obzirom da je prvak Srbije odigrao tek 1:1 sa Sheriffom. Moldavci su čak i poveli u 33. minuti, pogotkom Franka Castanede iz slobodnog udarca.

U samom finišu prvog poluvremena domaćini su izjednačili preko francuskog napadača Loisa Dionyja. Međutim, nova nevolja je snašla Zvezdu u 58. minuti, kada je Kanga dobio drugi žuti karton… Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, što svakako više odgovara Moldavcima uoči revanša u Tiraspolu.

Vrlo blizu pobjede bio je Ludogorets u gostima kod Olympiakosa. Bugari su vodili od 50. minute golom Despodova, da bi tri minute prije kraja Camara postavio konačnih 1:1.

Istim rezultatom okončan je duel Cluja i Young Boysa, dok je PSV praktično već zakoračio u play-off glatkom pobjedom od 3:0 nad danskim Midtjyllandom, golovima Maduekea, Gotzea i Gakpa.

Revanš susreti na rasporedu su već iduće sedmice.