Legendarni klub ispao u treću ligu, bivšu zvijezdu Milana će proganjati veliki promašaj

Objavljeno: 13. Maja 2025.
jajce-online_Legendarni klub ispao u treću ligu, bivšu zvijezdu Milana će proganjati veliki promašaj

Bivši prvak Italije i evropski velikan Sampodorija od naredne sezone igrat će treću ligu.

Sampdorija, koja proživljava najteže dane u svojoj historiji, nije uspjela da se spasi ispadanja u treći rang italijanskog fudbala u posljednjem kolu.

Velikanu iz Đenove je trebao trijumf, ali je odigrao tek 0:0 kod Juve Stabije, a u prilog mu nisu išle pobjede Breše, Frosinonea i Salernitane

Ovo je prvi put u historiji da će Sampdorija igrati treću ligu, a u svojoj bogatoj historiji ovaj legendarni klub je samo pet puta igrao u Seriji B.

Tim je ove sezone ostvario samo osam pobjeda uz 17 remija i 13 poraza, a osim rezultatskih, prate ga i ozbiljni finansijski problemi i dugovi iznad 200 miliona eura.

Legende kluba Alberiko Evani (Alberico), je u aprilu postao trener Samporije, pomoćnik mu je bio Atila Lombardo (Attila), a u akciju se uključio i Roberto Manćini (Mancini).

Međutim, nije bilo spasa Sampdoriji. Tim vrijedan 35 miliona eura ispao je u Seriju C.

Od poznatih igrača, za Sampdoriju su ove sezone igrali Fabio Borini, nekadašnji fudbaler, između ostalih, Rome, Milana, Liverpula i Čelzija te nekadašnja vedeta Milana, Torina i Bordoa Mbaje Niang (M'Baye).

Upravo je Niang imao veliku šansu da donese pobjedu Sampdoriji, ali je promašio zicer u 82. minuti.

Podijeli članak:

Pročitajte još članaka

Poveznica kopirana