Kvalifikacije za SP: Slovenci savladali viceprvake svijeta, pobjeda Srbije u Piksijevom debiju

Prve utakmice evropskih kvalifikacija za SP odigrane su večeras. Iznenađenje je priredila Slovenija, koja je savladala svjetske viceprvake Hrvatsku.

Pogodak odluke u ljubljanskim Stožicama postigao je vezista Sandi Lovrić u 15. minuti utakmice, kada je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu Hrvatske.

Srbija je u debiju novog selektora Dragana Stojkovića Piksija slavila nad Republikom Irskom u Beogradu sa 3:2. Poveli su gosti, Alan Brown je nadskočio Mladenovića i pogodio u 18. minuti.

Uslijedio je preokret. Izjednačio je Vlahović u 40. minuti, a zatim je rezervista Aleksandar Mitrović pogodio dva puta za preokret i 3:1. James Collins četiri minute prije kraja tek je ublažio popraz Iraca,