Kvalifikacije za LP: Menalo ušao s klupe u pobjedi Dinama na Islandu, Ćivić asistent za Ferencvaros

Utakmicom Valura i Dinama završen je večerašnji program revanš utakmica prvog pretkola Lige prvaka. Modri su na Islandu također slavili pobjedu (0:2), a na večerašnjem susretu priliku za igru Luka Menalo dobio je tek u 89. minuti, dok Amer Gojak nije bio u rosteru.

Zagrebački klub imao je prednost iz prve utakmice od tri dva, a večeras je Dinamo pobjedu su donijeli Ivanušec pogotkom u 31. minuti i Oršić, koj je pogodio u 89. minuti. Imao je i Valur neke šanse, međutim na kraju nisu uspjeli napraviti neko iznenađenje.

Ferencvaros je pobijedio Prištinu i u drugom susretu (1:3) te tako ovjerio plasman u drugo pretkolo. Uzuni je postigao sva tri pogotka, a kod drugog mu je asistirao Eldar Ćivić. Reprezentativac BiH upisao je asistenciju i u prvom susretu. U rosteru mađarskog kluba nije bilo Adnana Kovačevića koji se oporavlja nakon operacije.

Sheriff Tiraspol slavio je protiv Teute sa 1:0 i potvrdio pobjedu iz prvog susreta. Traore je postigao jedini pogodak za Moldavce, a u drugom poluvremenu u redovima Sheriffa sa klupe je ušao bh. defanzivac Stefan Radeljić.

Ranije je Malmo našeg Anela Ahmedhodžića i Adija Nalića remijem protiv Rige (1:1) izborio plasman dalje, dok je Fola Veldina Muharemovića i Mirze Mustafića poražena na Gibraltaru od Lincolna i tako završila svoj put.