Kompletirana osmina finala EL: Pogba rastužio Krunića i Milan, veliki uspjeh praške Slavije

Kompletirana je osmina finala Evropske lige i put u narednu fazu večeras su izborili Manchester United, Slavia Prag, Villarreal i Ajax.

Veliki derbi u Milanu su odigrali istoimeni domaćin i Manchester United. Nakon remija rezultatom 1:1, gosti sa Old Trafforda slavili su sa 1:0 i tako ovjerili plasman u četvrtfinale.

Rossoneri, hendikepirani neigranjem brojnih prvotimaca, nisu mogli više od časnog poraza. U prvom dijelu nije bilo golova, a onda je ušao u igru Paul Pogba.

Samo tri minute pošto je zamijenio Marcusa Rashforda, Pogba je pogodio u 49. minuti za vodstvo, ali i plasman dalje. Reagovao je veoma dobro nakon gužve u šesnaestercu domaćih i matirao Gianluigija Donnarummu.

Do kraja je u igru ušao i oporavljeni Zlatan Ibrahimović i imao je veliku šansu, ali je njegov udarac glavom zaustavio Dean Henderson. Vrijedi dodati i da je bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić igrao do 72. minute.

Veliku dramu vidjeli smo u Glazgovu gdje je domaći Rangers poražen od Slavije iz Praga rezultatom 0:2 i tako češki tim ide dalje.

Peter Olayinka je u 14. minuti doveo goste u vodstvo, a onda su u nastavku Rangersi ostali bez čak dvojice igrača. Kemar Roofe i Leon Balogun su isključeni, a ovjeru plasmana dalje postavio je Nicolae Stanciu u 74. minuti.

Posao su lako priveli kraju i Villarreal protiv Dynamo Kieva (2:0), kao i Ajax na gostovanju kod Young Boysa (2:0).