Jusuf Gazibegović sjajnim golom iz slobodnjaka u petoj minuti nadoknade donio pobjedu Sturmu

Sturm iz Graca došao je do pobjede protiv Rieda golom u petoj minuti sudijske nadoknade, a pogodak za 2:1 u utakmici 16. kola austrijske Bundeslige postigao je mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Gazibegović.

Otar Kiteishvili je u devetoj minuti doveo domaće u prednost, a Marco Grull je u 56. poravnao rezultat. Sturm je imao mnogo više šansi na večerašnjoj utakmici, ali nije uspio doći do pogotka sve do posljednjih trenutaka utakmice.

U petoj minuti sudijske nadoknade Gazibegović je postigao odličan pogodak iz slobodnog udarca i tako donio pobjedu svom timu.

Za 20-godišnjeg bh. desnog beka ovo je bio prvijenac u dresu Sturma u 11. bundesligaškoj utakmici nakon što je došao u ovaj klub iz Lieferinga, drugog tima Salzburga.

Gol Gazibegovića možete pogledati OVDJE.