Još jedan zločin bez kazne – godišnjica smrti osmero djece u Vitezu

Podijeli članak:

Danas se obilježava 31. godišnjica pogibije osmero hrvatske djece u Vitezu koja su stradala kada je s položaja Armije RBiH ispaljen minobacački projektil na igralište na kojem su bila djeca.

Petero djece je preminulo odah nakon eksplozije, dok je troje preminulo u improviziranoj bolnici koja se nalazila u crkvi u Novoj Biloj. Roditelji su djecu, čija je tijela raznijela granata, mogli prepoznati samo po odjeći. Ranjeno je još šest djece koja su evakuirana u Split.

Najmlađa žrtva zločina u Vitezu je Augustina Grebenar, koja je imala devet godina, a najstarija Sanja Garić koja je imala 18 godina.

Od minobacačkog projektila ispaljenog na dječje igralište u Podgradini kod Viteza 10. lipnja 1993. godine ubijeni su i Boris Antičević (1983.), Dražen Čečura (1978.), Milan Garić (1981.), Velimir Grebenar (1981.), Sanja Križanović (1978.) i Dragan Ramljak (1978.).

Za ovaj zločin, koji se dogodio dok je trajalo primirje HVO-a i Armije Republike Bosne i Hercegovine, još nitko nije odgovarao.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Jučerašnji događaj u Ministarstvu vanjskih poslova BiH doveo je do pažnje javnosti kada je...

Sjedinjene Države (SAD) imaju 398 aktivnih sankcija pojedincima, kompanijma i organizacijama sa Zapadnog Balkana,...

Nakon što je jučer objavljeno šta sve prodaje United grupa na Zapadnom Balkanu, mnoge...

Suđenje za ubistvo Ranka Radoševića zvanog Eskobar, koje se dogodilo na benzinskoj pumpi u...

Pijenje vode može doprinijeti normalizaciji krvnog pritiska, objašnjava pulmolog i profesor Raj Dasgupta.

U Sava Centru u Beogradu večeras je izveden čuveni mjuzikl “Notre Dame de Paris”,...