Još jedan remi Žute podmornice: Athletic Bilbao i Villarreal podijelili bodove

Athletic Bilbao i Villarreal podijelili su bodove u utakmici 24. kola španske La Lige odigravši 1:1 na San Mamesu.

Villarreal je došao u vodstvo preko Gerarda Morena u 16. minuti. Bilbao je u nastavku kreirao više prilika, a jednu su i iskoristili. Minutu prije odlaska na odmor Alejandro Berenguer je poravnao rezultat.

Drugo poluvrijeme nije donijelo neka prevelika uzbuđenja. Baskijci su ponovo imali nešto više od igre, a najveći šansu imali su preko Inakija Williamsa, kojem je Sergio Asenjo odbranio u 73. minuti.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, tako da je Žuta podmornica došla do 13. remija u La Ligi ove sezone. Nijedan drugi klub u pet najjačih evropskih liga nema više neriješenih rezultata.