Još dvije reprezentacije u četvrtfinalu EP do 21. godine: Italija i Španija sigurnim pobjedama prošle dalje

Poznata su još dva četvrtfinalista Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine, a to su Italija i Španija, koje su u trećem kolu grupe B ostvarile sigurne pobjede.

Italija je bila ubjedljiva protiv Slovenije (4:0) te je tako zauzela prvo mjesto u grupi. Maggiore je doveo Italijane u prednost u 10. minuti, a devet minuta poslije Raspadori je udvostručio vodstvo. Cutrone je bio siguran sa bijele tačke u 25. minuti za 3:0.

Cutrone je imao priliku postići još jedan pogodak, ali penal u 45. minuti nije realizovao. On je upravo postavio konačan rezultat pogotkom u 50. minuti.

Španija je slavila protiv Češke sa 2:0, a to im je na kraju bilo dovoljno za drugo mjesto u grupi i plasman dalje. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a potom je Gomez postigao dva gola u 69. i 78. minuti utakmice.

Ranije su plasman dalje osigurale Nizozemska i Njemačka.